Wreszcie, wreszcie, zakupy z tkaniny w Japonii

dzięki wielu rekomendacji i dość wyraźnych kierunkach, dotarłem do legendarnego sklepu z tkaninami pomidorowymi w miasteczku tekstylnym Nippori. To bawełniana podłoga, powyżej.

Świetnie się bawiłem w Tokio. Jest coś takiego jak bycie całkowicie na własną rękę w niezwykłym mieście, gdzie nie mówisz słowem, nie jednym z jednego słowa języka. Potrzebne było dla mnie, żebym był realizowany przez cieniste podziemne figury, aby mnie zabić, aby był to duży film. (Chociaż posiadanie fabuły jest “mroczne figury podziemne, starają się powstrzymać Erin z tkaniny zakupowej” prawdopodobnie nie obok pierwszego spotkania skryptu.)

W każdym razie, pomimo konieczności przyjmowania powolnego pociągu z powrotem do Narita późnej poniedziałkowej nocy (tęskniłem za ostatnim wyrazem), udało mi się pójść po całym świecie!

Oto, co kupiłem:

A niektóre więcej:

Whoops, praktycznie zapomniałem jednego kawałka:

(Chłopiec, jestem zadowolony, że zapakowałem zapasową torbę Duffel!)

Więc z góry na dół – prawdopodobnie najbardziej “japoński” tkaniny, którą kupiłem, małe ptaki i drzewa na ciężkiej bawełny. W każdym razie cięższe niż pikowanie bawełny. Celowo nie kupiłem nic świadomości japońskiego: bez druków Kanji, bez Gejszów, nie “engry” pisania. Chciałem słodko, ale nie “Kawaii!”, Jeśli to ma sens. Również tak ciężko, jak było się oprzeć, nie kupiłem niczego Hi Kitty.

Gray Dot jest prawdopodobnie dobrym odrobiną poliestru i ma małą wadę, ale było 100 jenów / jardów, a kropki są naprawdę ładne, a nie zły druk, który zazwyczaj widzę w USA.

Druk jesieni jest bardzo ciężki, praktycznie tapicerki, więc myślę, że będzie spódnicą. Myślę, że byłoby słodki z pomarańczową sztruksową kurtką i zielonymi rajstopami jesienią … Chociaż w 90+ stopniu Taipei jest * bardzo * trudno pomyśleć o upadku!

Black and Grey Leaf Drukuj * mówił do mnie *, którą czarna tkanina prawie nigdy nie robi. A kim jestem nie słucham, kiedy japońska tkanina chce emigrować? Musiałem go kupić.

Browny-Greige Wallpaper Print ma naprawdę interesującą teksturę, praktycznie Matelassé. A ponieważ nigdy nie boję się wyglądać jak kombinowana tapeta / narzuta, pomyślałem, że musiałem go mieć. Myślałem, że zrobi to dobra sukienka zorganizowana – coś ze sztywnymi detalami dostosowanymi. Zobaczymy …

Stripe to pasek do koszowania i jest zielony / szary na pół i żółto-szary na drugim. Myślałem, że jestem halucynacyjnym, kiedy go wyciągnąłem; Wyciągnąłem zieloną stronę, a potem, ściskając śrubę, widziałem żółto; Zadowolony w krótkim momencie paniki, gdy zastanawiałem się, gdzie poszła zielona tkanina! Czy mam pomysł, jak to szyć? Nie ja nie. Ale dla 100 jenów / jardów pomyślałem, że przyszedłby do mnie. Pewnego dnia. Poczekam.

Ostatnim bitem jest pomarańczowa / żółta bawełna sunburst. Założę się, że zrobię się pierwszy; Jeśli pracuję to najlepiej będzie to idealny Indian-letnia sukienka, żółta zmienia kolor na pomarańczowy kierunku upadku, podobnie jak spadające liście …

Pomimo notorycznego expensiveness wszystkiego w Japonii, myślę, że spędził mniej niż $ 125. Chociaż prawdopodobnie spędził co najmniej połowa, że ​​na bilety kolejowe ….

Oto zdjęcie ulicy scena, żeby pomóc zorientować się następnym razem jesteś w Tokio:

Dzięki jeszcze raz do wszystkich ludzi, którzy przysłali mi porady i wskazówki dla mojego nazbyt krótki czas w Tokio … Nie mogę się doczekać, aby wrócić!

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Wreszcie: Tetris Dress 22 października 2009With 108 komentarzy
Suknia Dzień Podręcznik do nauki szyć: część OneFebruary 5, 2008
HOWTO: zakup FabricMarch 5, 2007With 106 komentarzy

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *